Latvijas lauki – lieliska vieta, kur dzīvot, strādāt un viesoties

Jaunumi

Anketa “Kopienu aktualitātes” | līdz 10. martam!

04.03.2023

Šī anketa paredzēta visiem Latvijas lauku aktīvistiem, kuri vēlās piedalīties biedrības “Latvijas Lauku forums” organizētajās Kopienu mācībās “Viedā trešdiena”. Šajā anketā lūdzam dalīties ar Jūsu ciemā, kopienā, pagastā vai novadā aktuālajiem izaicinājumiem. Tie palīdzēs mums virzīt tematus “Viedajās trešdienās”, lai uzlabotu Jūsu iespējas reaģēt un meklēt risinājumus, tiecoties pretī viedumam.

Projektā “CITIES2030” notiek platformu izveide zaļo publisko pārtikas iepirkumu izaicinājumu risināšanai Latvijā

02.03.2023

“Apaļais galds” ir sadarbības platforma, kur satikties ZPI ieinteresētajām pusēm, lai apmainītos ar atšķirīgām pieredzēm, zināšanām, redzējumu un jaunāko informāciju. Tikšanās mērķis ir identificēt problēmjautājumus un rast risinājumus ZPI uzlabošanai noteiktā teritorijā. Tas ietver arī vēlmi atbalstīt vietējos ražotājus, pārskatīt pusdienu piedāvājumu izglītības iestādēs, pārtikas piegādes ķēdes caurskatāmības stiprināšanu.

Demokrātijas akadēmijas trešā mācību nodarbība – Satversme, kas rezonē ar mūsu identitāti.

24.02.2023

Ar jaunām zināšanām un ierosmēm, pārdomām un iedrošinājumu praktizēt un darīt demokrātiju, vakar 23. februārī Rīgā, Mazajā Ģildē tika aizvadīta Demokrātijas akadēmijas mācību trešā nodarbība. Tajā teorētiski un ar skaidrojošiem piemēriem dalībnieki iepazina, ko demokrātija Latvijā nozīmē no likumdošanas un tiesību viedokļa, kā arī sniedzot ieskatu demokrātijas pamatvērtībās un dažādos tās īstenošanas aspektos.

2023. gada LLF kopsapulce

2023. gada 9. martā ES mājā, Rīgā notiks 2023. gada LLF biedru kopsapulce, kurā tiks sniegts ziņojums par paveikto 2022. gadā un finanšu gada pārskatu, notiks LLF padomes un revidentu vēlēšanas, kā arī tiks sniegta informācija par 2023. gadā plānotajām aktivitātēm un notiks biedru diskusija

Demokrātijas akadēmijas trešās mācību dienas fokusā – pilsoniskās kompetences īstenošana   

22.02.2023

Lai izzinātu tiesiskā regulējuma ietvaru pilsoniskās sabiedrības tiesību un līdzdalības iespēju nodrošināšanā valsts un pašvaldību līmenī, uzzinātu par pilsoniskās sabiedrības organizēšanās formām un funkcijām, kā arī iedvesmotos un izprastu pilsoniskās sabiedrības iespējas Latvijā un pasaulē, 23. februārī notiks Demokrātijas akadēmijas trešā mācību nodarbība, kas notiks Rīgā, Mazajā Ģildē, pulcējot visus Demokrātijas akadēmijas studentus – vairāk kā 200 valsts institūciju, pašvaldību, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī aktīvos iedzīvotājus un līderus no visiem Latvijas reģioniem.

Biedrības “Darīsim paši!” Dižprojekts 2022 ir “Izgaismo Ventas rumbu!”, ko īstenoja biedrība “Viduskurzemes tūrisma apvienība”

18.02.2023

Projekta rezultātā viens no Kuldīgas dārgumiem – Ventas rumba, platākais ūdenskritums Eiropā (249 m), turpmāk ir redzama arī diennakts tumšajā laikā. Šobrīd tā tiek izgaismota ar statiskām gaismām ik nakti, sākoties krēslai, savukārt piektdienas un sestdienas vakaros (iepriekš izziņotos datumos), kā arī svētkos vai pilsētai nozīmīgos notikumos, virs ūdenskrituma skatāmas gaismu spēles.


Nosaukums 02
Nosaukums 02
Nosaukums 03