Biedrības “Preiļu rajona partnerība” Dižprojekts 2019 ir “Mūsdienu amatniecības tūrisma piedāvājums “HANDMADE Latgola” izveide”

PROJEKTA NOSAUKUMS: “Mūsdienu amatniecības tūrisma piedāvājums “HANDMADE Latgola” izveide”

ĪSTENOTĀJS: Emerita Rubine

VIETA: Vecticībnieku iela15, Līvāni, Līvānu novads

PROJEKTA FINANSĒJUMS: 96805.23 EUR, no tā ELFLA  publiskais finansējums: 59899.28 EUR  

PROJEKTA MĒRĶIS: Izmantojot Līvānu pilsētas – kā “Latgales vārtu” – ģeogrāfiskās atrašanās priekšrocības, vietējo un ārzemju tūristu skaita pieauguma tendences Latgalē, Latgales tematisko ciemu kopdarības potenciālu, apvienojot Latgales mūsdienu amatniecības izstrādājumu darinātāju rokdarbu prasmes, latgalisko mentalitāti un vēlmi sadarboties, radīt jaunu eksportspējīgu piedāvājumu un reģionāla mēroga sociālās uzņēmējdarbības modeli mūsdienu amatniecības tūrisma jomā, kas būs jauns ienākumu vairošanas aktivizētājs un sociāla vērtība Latgalē.

PROJEKTA AKTIVITĀTES UN REZULTĀTI: No vecas, jau laika zoba skartas šķūņa ēkas Līvānos izveidota jauna, moderna vieta ar nosaukumu “Handmade Latgola” (www.handmadelatgola.lv). “HANDMADE Latgola” ir ģimenes kopīgs darbs un iecere. Pārvērtības piedzīvojušās ēkas saimniece ir Marikas mamma – Emerita Rubine, kura ir gandarīta, ka vecais šķūnis ieguvis jaunu veidolu. Ēka ir tūrisma objekts, kas pilda vairākas funkcijas, tā ir kā savdabīgs veikaliņš, jo katru lietu, kas šeit atrodas var iegādāties vai pasūtīt pie konkrētā amatnieka. Tāpat ēkā varēs palikt pa nakti un rīkot kopīgas tikšanās. Kā norāda Marika Rudzīte-Griķe, galvenais izaicinājums, īstenojot ideju, bija saglabāt ticību, ka iecerēto maz ir iespējams īstenot. Izaicinājums bija arī finansējums, bet apvienojoties ģimenei un  draugiem tas izdevās. Šobrīd interjers iekārtots ar vairāk nekā simts izstrādājumiem, ko veidojuši amatnieki no Daugavpils, Ilūkstes, Balviem, Rēzeknes, Līvāniem, dažādi gaismekļi, aizkari, grīdas segas, spilveni, gultas veļa – tas viss veidots Latgalē. Marika Rudzīte-Griķe uzsver, ka ar Latgalē radītām lietām ir iespējams iekārtot mūsdienīgi mājas interjeru. Atlasot lietas, svarīgi bija radīt gaumīgu vidi, tāpēc izstrādājumi izvēlēti pārdomāti.  Interjera iekārtojums ar laiku tiks mainīts un papildināts.

[apraksts PDF formāta] [uzzini par citiem Dižprojektiem 2019]

PROJEKTA FOTOGRĀFIJAS