Brexit – viedoklis

31.01.2020 – šis ir patiesi skumjš brīdis. Tam vajadzētu kalpot kā brīdinājumam mums visiem.
Brexit notika daudz melu un populisma, neziņas un neapmierinātības, manipulāciju un visbeidzot spekulāciju dēļ cenšoties veidot personiskās politiskās karjeras, kas to pieļāva.

Jā, Brisele bija un ir vieta, kur tiek radīts daudz nevajadzīgas birokrātijas un noteikumu, kas ir tālu no cilvēku vajadzībām un vēlmēm, kas liek Eiropai izskatīties un justies aukstai un nepievilcīgai. Bet Brisele ir arī vieta, kur eiropieši cenšas darīt visu iespējamo, lai saglabātu mūsu miera, demokrātijas un solidaritātes vērtības dzīvas un vienotas.

Izstāties no ES, jo tā vēl nespēj lieliski apvienot 28 ļoti atšķirīgas vēstures un kultūras zem viena jumta, nav risinājums. Cerams, ka Brexit piemērs brīdinās pārējos Eiropas iedzīvotājus nesekot populistu aicinājumiem iznīcināt esošo un padziļināt nacionālismu. 75. gadadienai atlikušo ieslodzīto atbrīvošanas Aušvicas nometnē mums vajadzētu atgādināt, kur mūs var novest ekstrēmistu nacionālisms.

Jā, visa Eiropa dzīvos! Eiropai ir jāturpina pilsoniskā izaugsme un attīstība, kas respektē mūsu atšķirības, kas novērtē mūsu dažādību un veicina mūsu cilvēku vienotību. Tie, kas strādā pie tā, lai pievienotos ES, tiek laipni aicināti pievienoties šim mērķim, un tie netiks kavēti egoistisku nacionālistu virzienu un karjeras stratēģiju dēļ.

Eiropas Komisija pašlaik aicina savus pilsoņus aktīvi piedalīties jaunā iekļaujošā procesā, kas veido Eiropas nākotni nākamajos divos gados. Sniegsim savu viedokli un apkoposim idejas, kā panākt, lai ES strādātu tās cilvēku labā.

(Hannes Lorenzen, ARC 2020 vadītājs; tulkojums – LLF)