Eiropas Lauku jauniešu parlaments dos iespēju jauniešiem paust viedokli par lauku attīstības izaicinājumiem.

Pirms Eiropas Lauku parlamenta (ELP) no 2019. gada 4. līdz 6. novembrim Spānijā, Asturiasā notiks ne mazāk svarīgs pasākums – otrais Eiropas Lauku jauniešu parlaments (ELJP). Vairāk nekā 70 jauno profesionāļu no aptuveni 10 valstīm sniegs ieguldījumu Eiropas Lauku jauniešu manifesta izstrādē. Vēlāk Briselē tiks organziētas tikšanās ar Eiropas Parlamenta pārstāvjiem.

Eiropas Lauku jauniešu parlaments ir spēcīga platforma, kas palīdz jaunatnes viedokļus par lauku attīstībai būtiskiem jautājumiem padarīt sadzirdētus Eiropas līmenī. Lai kopīgiem spēkiem meklētu risinājumus, tiks identificēti un “likti galdā” jaunajai paaudzei vissvarīgākie izaicinājumi, ietverot pieredzes un datus no dažādām valstīm un dažādu nozaru pārstāvjiem, izstrādājot spēcīgu viedokļa pamatojumu.

Jaunie speciālisti tiek aicināti pieteikties parlamentam no augusta sākuma. Tiks segtas dalības izmaksas (ceļošana, izmitināšana un programma) 6 personām vecumā no 20 līdz 30 gadiem no katras projekta partnerorganizācijas valsts. Plašāka informācija drīz tiks publicēta ELP mājas lapā erp2019.eu. ELJP organizē Latvijas Lauku forums (Latvija), Asturiasas Lauku attīstības tīkls (Spānija), Ekonomikas un lauku attīstības centrs (Bosnija un Hercegovina), Horvātijas Lauku attīstības tīkls, Starptautiskā Eiropas Katoļu lauksaimniecības un lauku jaunatnes kustība – MIJARC (Eiropa), Vietējā rīcības grupa Visočinas reģionā (Čehijas Republika), Kosovas lauku attīstības organizāciju tīkls, Ziemeļmaķedonijas Republikas Lauku attīstības tīkls (Ziemeļmaķedonija), Slovākijas Lauku parlaments (Slovākija) un Sinerģiju forums (Eiropa).

Projekts “The best is yet to come. Youth create tomorrows’ rural reality from village to wider Europe” finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.