Biedrība “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA” Dižprojektam 2018 izvirza projektu “Viesu nama “Bergervilla” izveide vēsturiskajā Medību pils ēkā Vijciemā”

PROJEKTA NOSAUKUMS: Viesu nama “Bergervilla” izveide vēsturiskajā Medību pils ēkā Vijciemā

ĪSTENOTĀJS: SIA „Bergervilla”

VIETA:  „Vijmeži 4”, Vijciema pagasts, Valkas novads

PROJEKTA VADĪTĀJS:  Agneta Kīta

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS:  2017. gada septembris – 2018. gada oktobris

PROJEKTA FINANSĒJUMS:  kopējās izmaksas: 49 989,45 EUR, ELFLA publiskais finansējums  34 992,61 EUR  

PROJEKTA APRAKSTS:  

Projekta mērķis: saglabāt esošo muižas ēku un radīt tās pieejamību plašai sabiedrībai, radot jaunu tūrisma infrastruktūras uzņēmumu, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu un tūrisma apskates objektu,  tādējādi  veicinot teritorijas atpazīstamību, dabas, kultūras vērtību un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanu un saglabāšanu, attīstot teritoriju kā tūristiem pievilcīgu vietu un vietējiem patīkamu dzīves vietu.

Projekta aktivitātes:

Vēsturiskajā Vijciema Medību pils ēkā ir veikta pārbūve un ierīkots neliels viesu nams (5 numuriņi ar 18 gultasvietām). Viesu nams ir ļoti gaumīgi un glīti iekārtots. Ir aizsākta tradīcija katru mēnesi rīkot pasākumus – sajūtu vakarus ar mūziķu piedalīšanos (pirmie viesi: K.Kazāks, J.Lūsēns un Z.Muktupāvels, Ē.Upenieks, L.Rācenājs). Projekta vadītāja un viesu nama īpašniece Agneta Kīta ir ļoti enerģiska un radoša sieviete; ir veiksmīgi uzsākts mārketings Facebook, top mājas lapa. Tiek īstenots vēl viens LEADER projekts viesu nama pakalpojumu dažādošanai (āra kubla iegāde). Priecājamies par šo projektu – vēsturiskā ēka ir ieguvusi rūpīgu saimnieku, un mūsu VRG teritorijā viesu nami ir nepieciešami!

Apraksts pdf formā  ŠEIT!

Uzzini par citiem 2018. gada Dižprojektiem te: Dižprojekti 2018

PROJEKTA FOTOGRĀFIJAS: