Lepojies – Dižprojekts 2018!

Arī šogad noteiksim LEADER Dižprojektu – Vietējo iniciatīvas projektu, kas realizēts VRG darbības teritorijā ar LEADER ELFLA vai EZF fonda atbalstu un kas ir teritorijas lepnums un aktīvo ļaužu darbības apliecinājums. Ir uzsākta projektu konkursa “Dižprojekts 2018” balsošana!

Konkursa mērķis ir  popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER finansējuma atbalstītiem projektiem. Konkursa laikā galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai. 
 
Lai sasniegtu plašāku mērķauditoriju, informācija par katru Dižprojekta 2018 nominantu tiks publicēta LLF mājas lapā un sociālajos tīklos, kā arī sagatavosim materiālu medijiem izplatīšanai gan reģionālā, gan nacionālā mērogā!
 
Dižprojekts 2018 nominācija tiks piešķirta pēc vietējo rīcības grupu vērtējuma. Savukārt Skatītāju simpātiju noteiks mūsu Facebook un draugiem.lv sekotāji!
2018. GADA DIŽPROJEKTU KANDIDĀTI (jauktā secībā):
A

Biedrības ”Zaļais pulss” īstenotais projekts “Kalnmuižas (Apaļā) ezera mākslinieciska izgaismošana, izmantojot saules enerģiju”, ko izvirzīja biedrība “Aizkraukles rajona partnerība”.

Projektā tiek izmantota atjaunojamā – saules enerģija objektu izgaismošanai bez infrastruktūras (projekta realizācijas vietai tuvumā nav elektroenerģijas līnijas) … Vairāk par projektu ŠEIT!

B
Zemnieku saimniecības “VECCEPĻI” īstenotais projekts “Sulas pārstrādes ceha būvniecība”, ko izvirzīja biedrība “Abulas lauku partnerība”.
Saimniecība plāno palielināt sulas ražošanas apjomus un paplašināt produkcijas sortimentu ar dažādu veidu sulām … Vairāk par projektu ŠEIT!
C
Ināras Matisānes un Uldia Matisāna īstenotie projekti “Iekārtu iegāde un uzstādīšana augļu, dārzeņu un piena produktu ražošanas uzsākšanai Sķilbēnu pagastā”(I. Matisāne) un  “Iekārtu iegāde un uzstādīšana, lai uzsāktu gaļas pārstrādi un sniegtu ēdināšanas pakalpojumu Ziemeļlatgalē (U. Matisāns) , ko izvirzīja biedrība “Balvu rajona partnerība”.
..Galvenais šāda centra mērķis ir atbalstīt vietējos iedzīvotājus un tieši Latvijā ražotu pārtiku… Objekts kļuvis par sava veida Viļakas novada biznesa inkubatoru… Vairāk par projektu ŠEIT!
D
 
SIA “Radošā apvienība “Spāres”” īstenotais projekts “Keramikas darbnīcas būvniecība”, ko izvirzīja biedrība “Bauskas rajona lauku partnerība”.
Keramiķe Laima Grigone ir pārliecināta, ka laukos ir vieglāk sākt saprast, ka mēs paši radām savu realitāti, ka it viss, kas ir ap tevi, ir tevis paša radīts … Vairāk par projektu ŠEIT!
E
Biedrības “Smailes” īstenotais projekts “Lēdurgas spēka taka stiprai nākotnei”, ko izvirzīja biedrība “Vidzemes lauku partnerība “Brasla””.
Projekta īstenošanas rezultātā izveidota apmēram 3 km gara vidējas sarežģītības pakāpes taka pa jau iestaigātām pļavu un meža takām … Vairāk par projektu ŠEIT!
F
Amatas novada pašvaldības īstenotais projekts “Viedā ciema atbalsta punkta izveide Amatas novada Skujenē”, ko izvirzīja biedrība “Cēsu rajona lauku partnerība”.
Projekts ir ar augstu inovāciju potenciālu ne tikai CRLP teritorijas ietvaros, bet īpaši Latvijas lauku kontekstā … Vairāk par projektu ŠEIT!
G
SIA DOVIMSA īstenotais projekts “Tējas namiņš Alsungā”, ko izvirzīja biedrība “Darīsim paši!”.
Teritorijas attīstības veicināšanai atvērta tējnīca – tējas namiņš, kam dots nosaukums “Sapņotava”. Kā jaunu un unikālu produktu/pakalpojumu Latvijas mērogā tējas namiņā piedāvā “Latvju tējiņu dzeršanas rituālu” … Vairāk par projektu ŠEIT!
H
SIA Ortholight īstenotais projekts “Uzņēmuma “Osmile” izveide”,
ko izvirzīja biedrība “Partnerība “Daugavkrasts””.
Iekārtu iegāde 3D plāna izstrādei zobu taisnošanai un sakodiena korekcijai ar caurspīdīgām kapēm un kapju izgatavošana … Vairāk par projektu ŠEIT!
I
SIA “Rose Brewery” īstenotais projekts “Alus darītavas iekārtu iegāde”,
ko izvirzīja biedrība “Gaujas partnerība”.
Paplašināt savu darbību lai nodrošinātu ekskluzīva alus brūvēšanu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un datorizētu aprīkojumu … Vairāk par projektu ŠEIT!
J

SIA Education centre Durbe īstenotais projekts “Vēsturiskā Lielbornes muižas parka atjaunošana, labiekārtošana un aprīkošana daudzpusīgai brīvā laika pavadīšanai”,ko izvirzīja biedrība “Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi””.

Lai parks varētu pilnvērtīgi tā saukties, tam kā pamata elements ir nepieciešamas pastaigu takas, ņemot vērā upi un tās pieteku- tilti, kā arī soliņi un galdiņi atpūtai … Vairāk par projektu ŠEIT!

K

Kandavas novada domes īstenotais projekts “Dzeja izdaiļo vecpilsētu”, ko izvirzīja biedrība “Kandavas partnerība”.
Par Kandavas vecpilsētas ēku fasāžu atjaunošanas un apgleznošanas nepieciešamību tika diskutēts dažādās Kandavas novada domes sanāksmēs un darba grupās … Vairāk par projektu ŠEIT!
L
Krāslavas novada domes īstenotais projekts “„Laimes muzeja” ēkas pielāgošana un rekreācijas objekta izveidošana Indras pagastā”, ko izvirzīja biedrība “Krāslavas rajona partnerība”.
Izveidot Indras ciemā „Laimes muzeju”, lai veicinātu vietas potenciālu, pievilcību un kvalitatīvu dzīves vides attīstību … Vairāk par projektu ŠEIT!
M

IU Oskars R īstenotais projekts “Jāšanas sporta manēžas būvniecība”, ko izvirzīja biedrība “Partnerība laukiem un jūrai”.

Projekta ietvaros veikta jaunas jāšanas manēžas būvniecība 1100 m2 platībā, kas ļauj zirdziņiem un cilvēkiem trenēties un strādāt visu cauru gadu … Vairāk par projektu ŠEIT!
N
Jelgavas novada pašvaldības īstenotais projekts “Lielplatones muižas ansambļa ēkas “Vešūzis” restaurācija”, ko izvirzīja biedrība “Lauku partnerība”Lielupe””.
2018. gadā atjaunots vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma … Vairāk par projektu ŠEIT!
O
SIA HouseBoat īstenotais projekts “Atpūtas iespēju dažādošana Liepājas ūdeņos”, ko izvirzīja biedrība “Liepājas rajona partnerība”.
Lielisks brīvā laika pavadīšanas un atpūtas piedāvājums Liepājas ezerā un pilsētas kanālā. … Vairāk par projektu ŠEIT!
P
Jāņa Šicāna īstenotais projekts “Tūrisma pakalpojumu radīšana un attīstīšana J.Šicāna piemājas saimniecībā”, ko izvirzīja biedrība “Ludzas rajona partnerība”.
Projekta ietvaros izveidotajā Amatu mājā apmeklētājiem tiek piedāvātas izglītojošās meistarklases par bišu dzīvi un biškopības produktiem, radošās darbnīcas- … Vairāk par projektu ŠEIT!
R
Sabiedrības ar ierobežotu atbildību “REZIDENCE” īstenotais projekts “Ekskluzīva restorāna “Vakars uz ezera” izveide Kāla ezerā”, ko izvirzīja biedrība “Madonas novada fonds”.
Restorāns “Vakars uz ezera” ir vakariņas ezera vidū uz plosta, kuras servē labākie Latvijas šefpavāri. Plosts lēni slīd pa ezeru, riet saule, skan arfas muzikālais pavadījums … Vairāk par projektu ŠEIT!
S
Biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” īstenotais projekts “Inovatīvi pakalpojumi ģimenēm ar bērniem saturīgai brīvā laika pavadīšanai un mācību procesa dažādošanai”, ko izvirzīja biedrība “Preiļu rajona partnerība”.
Iegādājoties “Silto smilšu iekārtu” un interaktīvo galdu, tiks risinātas emocionāla, pedagoģiska un sadzīviska rakstura problēmas, kas kavē bērniem pilnvērtīgi iekļauties mācību procesā, radot apstākļus jaunu prasmju un iemaņu apgūšanai … Vairāk par projektu ŠEIT!
T

Rēzeknes novada pašvaldības īstenotais projekts “Inline hokeja laukuma izveide Vērēmu pagastā”, ko izvirzīja biedrība “Rēzeknes rajona kopienu partnerība”.

Latgalē pirmais inline hokeja laukums ar speciāli šim sporta veidam paredzēto segumu izveidots Rēzeknes novadā. Parasti hokeja laukumi ir aktīvi divus mēnešus gadā, savukārt inline laukums aktīvs vismaz sešus mēnešus gadā … Vairāk par projektu ŠEIT!
U
SIA “MG Island” īstenotais projekts “Inovācijas tūrismā – lux namiņi uz salām”, ko izvirzīja biedrība “Sateka”.
…teritorijas apūdeņošanu ar salu izveidi un namiņu būvniecību uz salām… Uz četrām no šīm salām tika uzbūvētas lux mājiņas, kas aprīkotas ar dušu, tualeti u.c. atpūtai nepieciešamo infrastruktūru… Vairāk par projektu ŠEIT!
V
Sēlpils evaņģēliski luteriskās draudzes īstenotais projekts “Sēlpils baznīcas glābšanas darbi”, ko izvirzīja biedrība “Lauku partnerība “Sēlija””.
Šis nav stāsts par kristietību vai Baznīcu kā institūciju. Šis ir stāsts par cilvēku, tā mīlestību pret vietu, kurā viņš dzīvo, iekšējo gaismu, kultūru un gara spēku, jo nav nekā stiprāka par to. Tur, kur 2016.gadā bija tikai Sēlpils baznīcas mūri, šobrīd tiešām ir Baznīca … Vairāk par projektu ŠEIT!
Z
SIA Liepiņi īstenotais projekts “Medicīnas centra būvniecība Carnikavā”, ko izvirzīja publisko un privāto partnerattiecību  biedrība “Sernikon”.
Projekta mērķis ir nodrošināt Carnikavas novada iedzīvotāju pieejamību pēc kvalitatīvas un pieejamas veselības aprūpes… Vairāk par projektu ŠEIT!
A1
SIA BEE BITE īstenotais projekts “PAKOŠANAS IEKĀRTA BIŠU MAIZES PASTILĀM”, ko izvirzīja biedrība “Saldus rajona attīstības biedrība”.
Iegādāta pakošanas iekārta bišu pastilām, kas ļauj katras dienas devu iepakot atsevišķā iepakojumā, tādējādi produktu ražošanas procesu paātrināt līdz pat 8 reizēm… Vairāk par projektu ŠEIT!
B1

SIA “Melany Drums” īstenotais projekts “Mūzikas bungu ražošana”, ko izvirzīja biedrība “Stopiņu Salaspils Partnerība”.

Augstas kvalitātes masīvkoka mūzikas bungu ražošana. Bungu korpusi tiek ražoti no dažādām koku sugām, gan Latvijā sastopamām kā ābele, kļava, osis, ozols, gan pasaulē ekskluzīvām kā mahagonijs, meranti, wenge Vairāk par projektu ŠEIT!
C1

Rojas novada domes īstenotais projekts Kaltenes kluba pārbūve par jūras kultūras mantojuma ekspozīciju centru, ko izvirzīja biedrība “Talsu rajona partnerība”.

Kaltene ir  piekrastes ciemats Rojas novadā. Lai tiktu saglabāti zvejniekciemam raksturīgie identitātes simboli un arhitektūra, tika veikta Kaltenes kluba ēkas pārbūve par jūras kultūras mantojuma ekspozīciju centru … Vairāk par projektu ŠEIT!
D1

Ventspils novada pašvaldības īstenotais projekts “Livōd kalāmīe kōrand (Lībiešu zvejnieku sēta)”, ko izvirzīja biedrība “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”.

Lai stiprinātu lībiešu tradīcijas kā piekrastes zvejniecības mantojuma saglabāšanu, kopšanu un popularizēšanu, tika radīta Lībiešu sēta ar “dzīvojamo māju” (ar stacionāru saimes galdu un soliem), “kūti”, “zivju kūpinātavu”, “tīklu žāvētavu”, “pulcēšanās laukumu ar ugunskuru”, kā arī “kāpu” … Vairāk par projektu ŠEIT!
E1

SIA „Bergervilla” īstenotais projekts “Viesu nama “Bergervilla” izveide vēsturiskajā Medību pils ēkā Vijciemā”, ko izvirzīja biedrība “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA”.

Vēsturiskajā Vijciema Medību pils ēkā ir veikta pārbūve un ierīkots neliels viesu nams (5 numuriņi ar 18 gultasvietām)… Vairāk par projektu ŠEIT!
 
F1

SIA „LABIE KOKI konstruē” īstenotais projekts “LABIE KOKI konstruē”, ko izvirzīja biedrība “Pierīgas Partnerība“.

Projekta ietvaros izveidots ārtelpas dizaina mēbeļu ražošanas uzņēmums, tādā veidā paaugstinot dzīves kvalitāti un radot jaunas vērtības vietējā teritorijā … Vairāk par projektu ŠEIT!
G1

SIA WoodHeart īstenotais projekts “Logu un dizaina mēbeļu ražotnes izveide Burtnieku novadā”, ko izvirzīja biedrība „No Salacas līdz Rūjai”.

Gados jauno Burtnieku novada uzņēmēju Tāli Grīnbergu varam raksturot vienā vārdā- lietaskoks.  Viņa dibinātais un vadītais uzņēmums SIA “WOODHEART”  pagājušā gada aprīlī veiksmīgi realizēja pirmo LEADER projektu … Vairāk par projektu ŠEIT!
H1

Jurija Marinova īstenotais projekts Kultūras dzīves un sabiedrisko aktivitāšu attīstība un dažādošana Alūksnes novadā, atbilstoši dabas un kultūras sniegtajām priekšrocībām, ko izvirzīja biedrība „Alūksnes lauku partnerība”.

Projekta ietvaros Jurijs iegādājās speciālu, pārvietojamu (mobilu) skatuvi, attīstot savu pakalpojumu – pasākumu apskaņošana un apgaismošana. Skatuves konstrukcija ļauj to brīvi modelēt atbilstoši pasākuma vietai un apjomam, un ļauj tai piestiprināt jebkura veida apskaņošanas un apgaismošanas tehniku, kā arī multimedijus un ekrānus … Vairāk par projektu ŠEIT!

Nosacījumi  Dižprojekta atlasei: 
1. Projektam jābūt pilnībā ieviestam;
2. Pēc jūsu komandas subjektīvā vērtējuma šis projekts ir tas, par ko jūs lepojaties un šis projekts izceļas citu LEADER projektu vidū; 
3. Jāiesniedz Dižprojekta apraksts un fotogrāfijas uz maksimāli 1 (vienas) lpp.;
4. Dižprojekta aprakstam ir jāpievieno fotogrāfijas (vismaz 2), kas atspoguļo projekta gaitu vai rezultātus.
Vērtības Dižprojektam:
– Dižs (apjomā, ietekmē, sadarbībā, sirdī, inovācijās vai kā citādi);
– Lepojamies un vēlamies parādīt plašākai sabiedrībai kā LEADER veiksmes stāstu;
– Apliecina, ka VISA Latvija ir lieliska dzīvošanai, strādāšanai un atpūtai;
– Rada pozitīvas pārmaiņas lauku nākotnei (vietējā, reģionālā vai nacionālā līmenī);
– Ilgtspējīgs, pozitīvi ietekmējot vides, sociālos un ekonomiskos aspektus;
– Aktuāls!!
Iepriekšējie Dižprojekti:
2010. gada Dižprojekts – biedrības “Kandavas Partnerība” biedrības “Pūres dzirnas” projekts “Mobilās sulu līnijas iegāde augļkopības produkcijas pārstrādei mājsaimniecībās;
2011. gada Dižprojekts – Vidzemes lauku partnerības „Brasla” biedrības „LIMBAŢU FILCS” projekts „Sabiedrības veselības pakalpojumu centra izveide Limbaţos „Limbaţu Filcītī”;
2012. gada Dižprojekts – Liepājas rajona lauku partnerības biedrības  „Tūrisma klubs „Oga”” projekts „Aktīvā tūrisma centra  – Kuršu vikingu apmetnes izveide”.
2013. gada Dižprojekts- Daugavpils un Ilūkstes novada partnerības “Kaimiņi” izvirzītais projekts “Paula Sukatnieka vīnkopības un selekcijas centra izveidošana Dvietes pagasta “Apsītēs””.
2014. gada Dižprojekts- Lauku partnerības “Lielupe” izvirzītais biedrības ” Pārtikas amatnieki”  projekts “Jelgavas novada produktu tirdzniecības iespēju uzlabošana“ .
2015. gada Dižprojekts- Saldus rajona lauku attīstības biedrības izvirzītais Krista Eberliņa projekt“Biškopības produktu aprites uzņēmuma attīstīšana un modernizācija konkurētspējas veicināšanai“ .
2017. gada Dižprojekts- Ropažu Garkalnes partnerības izvirzītais SIA Latvia Catering Company projekts “Pārvietojamā restorāna tehnoloģisko iekārtu iegāde“.