Biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”” Dižprojektam 2017 izvirza projektu “Abgunstes keramikas ceplis”

PROJEKTA NOSAUKUMS:Abgunstes keramikas ceplis”

ĪSTENOTĀJS: Biedrība “Radošuma meka”

VIETA:  “Abgunstes muiža, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads

PROJEKTA VADĪTĀJS:  Asnāte Avotniece

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS:  09.05.2017.-31.08.2017.

PROJEKTA FINANSĒJUMS:  kopējās izmaksas: 10 000 EUR, publiskais finansējums 9000 EUR, Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums 1000 EUR.  

PROJEKTA APRAKSTS:  

Projekta mērķis: Projekta mērķis bija īstenot trīskambaru kāpjošā Noborigamas cepļa būvniecību, kas veicinātu novada mākslinieku, mākslas skolu audzēkņu un interesentu iespējas gan apgūt cepļu būvēšanas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, gan apgūt un īstenot jaunas keramikas darbu apdedzināšanas iespējas. Cepļa piedāvātās iespējas keramiķiem sekmēs Abgunstes muižas kā valsts nozīmes kultūras mantojuma, kā arī Zemgales specifisko kultūras vērtību un amatniecības tradīciju saglabāšanu, attīstību un pieejamību sabiedrībai, jo ceplis ir būtiska sastāvdaļa Abgunstes muižā izveidotajam un atklātajam centram, kas īsteno mākslinieku rezidenču programmu un ir atvērts visa veida mākslas un kultūras jaunrades procesiem. Abgunstes muižas attīstības koncepcija paredz pasākumu īstenošanu vietējās teritorijas sakārtošanai, lai uzlabotu mākslas un amatniecības pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību.

Projekta aktivitātes: “Uzbūvējot, atklājot un padarot pieejamu Latvijas un arī visas Baltijas māksliniekiem lielāko Baltijā japāņu „kāpjošo” cepli un skatot to kontekstā ar muižā iekārtotajām atvērtajām amatniecības darbnīcām un mākslinieku rezidenci vēlamies ieinteresēt starptautiskus māksliniekus un reizē būt noderīgi vietējiem – Abgunstes muižā būs pirmais amatniecības centrs novadā, kas piedāvā izmantot darbnīcas un arī uzturēšanās iespējas, tādejādi nodrošinot iespēju ilgstošākai radošajai darbībai, piemēram, plenēriem, simpozijiem un meistarklasēm. Abgunstes Noborigamas cepļa būvniecībā ir piedalījušies mākslinieki no Latvijas, ASV, Krievijas, Lietuvas, Gruzijas, gan palīdzot celtniecības procesā, gan radot mākslas objektus cepļa infrastruktūrai,” stāsta biedrības “Radošuma meka” projektu vadītāja Asnāte Avotniece.

Apraksts pdf formā ŠEIT.

Uzzini par citiem 2017. gada Dižprojektiem te: Dižprojekti 2017

PROJEKTA FOTOGRĀFIJAS: