Biedrība “Sateka” Dižprojektam 2017 izvirza projektu “Mūsdienīgu veterināro pakalpojumu piedāvājumu izveidošana dakteres Paulas Mezītes veterinārajā praksē”

PROJEKTA NOSAUKUMS:  “Mūsdienīgu veterināro pakalpojumu piedāvājumu izveidošana dakteres Paulas Mezītes veterinārajā praksē”  (projekta Nr. 17-07-AL05-A019.3103-000018)

ĪSTENOTĀJS: Paula Mezīte / SIA “Paulavet”

VIETA:  Rīgas iela 71, Gulbene, Gulbenes novads

PROJEKTA VADĪTĀJS:  Paula Mezīte

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS:  07.07.2017.- 29.11.2017.

PROJEKTA FINANSĒJUMS:  kopējās izmaksas: 49997,20  EUR , ELFLA publiskais finansējums  34998,04 EUR

PROJEKTA APRAKSTS:  

Projekta mērķis: Radīt Gulbenes novada un tuvāko novadu sabiedrībai jaunus, kvalitatīvākus, ātrākus un tuvāk pieejamākus veterināros pakalpojumus- rentgenoloģiska, ultrasonogrāfiska, mikroskopiska, hematoloģiska izmeklēšana un sarežģītu ķirurģisko operāciju veikšana, tādējādi uzlabojot vietējā reģiona sociālekonomisko stāvokli.

Projekta aktivitātes:

Projekta ietvaros tika nodibināts jauns uzņēmums – SIA “Paulavet”, kas izveidoja jaunu mazo dzīvnieku veterināro ārstniecības iestādi – Ķepaiņu klīnika. Ar projekta palīdzību klīnika  tika aprīkota ar modernām iekārtām:

  • rentgena iekārtu- viena no svarīgākajiem vizuālās diagnostikas aparatūrām. Rentgens ir būtisks pie traumām, kaulu lūzumiem, izmežģījumiem, pneimonijas, gastrointestinālu saslimšanu gadījumos, urīnceļu un zarnu nosprostošanās gadījumos. Rentgena attīstīšana notiek digitāli, turpat klīnikā, kas aizņem pāris minūtes. Tas atvieglo darbu un var veikt savlaicīgāku ārstēšanu, kas bieži vien ir ļoti nozīmīgi.
  • ultrasonogrāfijas iekārta ļauj veikt nesāpīgus, precīzus un nekaitīgus izmeklējumus. Izmeklēšana ļauj novērtēt orgānu struktūras, to novietojumu, iespējamās pataloģijas, neveicot narkozi vai neiejaucoties ķirurģiski.
  • Drošas manipulācijas ir vienas no labas veterinārās prakses nosacījumiem. Viena no bīstamākajām manipulācijām ir dzīvnieku narkoze. Izmantojot inhalācijas narkozes iekārtu, manipulāciju bīstamība samazinās. Īpaši nepieciešama tā ir maza svara, veciem un smagi slimiem dzīvniekiem. Ar šo aparātu ir iespējams precīzi dozēt narkozes ilgumu un dziļumu, samazinot blakusefektus.
  • Ar dzīvnieka fizioloģisko parametru monitoringu ir iespēja izmērīt dzīvnieka pulsu, elektrokardiogrammu, elpošanas frekvenci, asinsspiedienu, skābekļa piesātinājumu, tādējādi radot drošu vidi dzīvniekam un veterinārārstam – ātru reaģēšanu kritiskās situācijās, īpaši operāciju laikā. Asins hematoloģiskā izmeklēšana ļauj ātri un precīzi novērtēt dzīvnieka vispārējo stāvokli.
  • Mikroskops ļauj veikt asins, urīna, fekāliju un ādas izmeklējumus. Tie ir pamata izmeklējumi un kā neatņemama satāvdaļa veterinārajā praksē.

                Ilgtermiņa mērķis ir strādāt kā reģionālā ziemeļaustrumu veterinārā klīnika, maksimāli efektīvi izmantot iegādāto aprīkojumu un radot jaunus pakalpojumus, piemēram kā: osteosintēzes veikšana. Strādājot gaišās un aprīkotās telpās, esam priecīgi palīdzēt dzīvniekiem un to saimniekiem.

Apraksts pdf formā ŠEIT.

Uzzini par citiem 2017. gada Dižprojektiem te: Dižprojekti 2017

PROJEKTA FOTOGRĀFIJAS: