3. Latvijas Lauku kopienu parlaments Kandavā

No 15. līdz 18.jūnijam Kandavā notiks 3.Latvijas Lauku kopienu parlaments „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde”. Parlamenta norises vieta būs Kandavas kultūras nams (Lielā iela 28), kur vienkopus pulcēsies līdz 300 aktīvo lauku iedzīvotāju, pašvaldību pārstāvji, akadēmiķi un politikas veidotāji.

Šogad Latvijas Lauku kopienu parlamenta centrālā tēma ir „Latvijas vērtības, Latvijas lauku vērtības: vakar, šodien un rīt”, kas ļaus palūkoties Latvijas skaistumā ne tikai pagātnes aspektā un šodienā, bet arī akcentēs to, kādas vērtības vēlamies atstāt nākotnei. Foruma laikā Latvijas lauku kopienu pārstāvji kopā ar politikas veidotājiem un attīstības organizāciju pārstāvjiem veidos kopīgas diskusijas un iespējamos risinājumus lauku attīstībai par šādiem jautājumiem:

– Vērtībās balstīta lauku attīstība;
– Latvijas lauki šodien;
– Vai Latvijas lauki ir pagātne?;
– Latvijas lauku nākotne.

Lauku kopienu parlamenta laikā, 17.jūnijā tiks prezentēta iepriekšējās dienās izstrādātā vīzija un tālākais rīcības plāns lauku nākotnes veidošanai, iekļaujot lauku kopienu un politikas veidotāju apņemšanos konkrētām rīcībām nākamajos divos gados un ilgtermiņā. Pēc oficiālā noslēguma dalībnieki aicināti ņemt dalību pieredzes braucienos pa Kandavas novadu un Kurzemi.

Uz Latvijas Lauku kopienu parlamentu ir aicināts ikviens lauku iedzīvotājs, vietējo kopienu līderis, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvis, deputāts, lauku attīstības jautājumu speciālists, ministriju pārstāvis un politikas veidotājs. Aicināts ikviens, kurš ir gatavs līdzdarboties kvalitatīvas dzīves veidošanā mazajās pilsētās un lauku reģionos.

Dalība Lauku kopienu parlamentā ir bez maksas, taču dalībniekiem jāsedz naktsmītnes un ēdināšanas izdevumi.

Latvijas Lauku kopienu parlaments notiek reizi divos gados un tā mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Lauku kopienu parlamenta darbības princips balstās un līdzvērtīgu dialogu/diskusiju starp kopienu pārstāvjiem un politikas veidotājiem.

Pirmais Latvijas Lauku kopienu parlaments notika 2013. gada jūnijā Preiļos. Savukārt, Otrais Latvijas Lauku kopienu parlaments, kas notika 2015.gada jūnijā Līgatnē rosināja sadarbību, pārliecību par aktīviem laukiem un rīcības plānu līdz 2017. gadam.

LLKP PROGRAMMA

 

Kontakti:

Kristaps Gušča, Latvijas Lauku forums

E-pasts: kristaps@llf.partneribas.lv, tel. 28667673

Papildus informācija: www.laukuforums.lv

Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004. gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. LLF darbojas 69 biedru organizācijas. Vairāk par LLF: www.llf.partneribas.lv

Latvijas Lauku kopienu parlametu „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde” organizē Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Kandavas partnerību un Kandavas novada pašvaldību. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta līguma Nr.2017.LV/NVOF/DAP/MAC/029/01