“Alūksnes lauku partnerība” Dižprojektam 2015 izvirza projektu “Jaunniedru svaigdobe”

PROJEKTA NOSAUKUMS:  „Jaunniedru svaigdobe”aluksne

ĪSTENOTĀJS: Rolands Drelnieks

VIETA: „Jaunniedras”, Tūja, Alsviķu pag., Alūksnes nov.

PROJEKTA VADĪTĀJS: Rolands Drelnieks

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS: 17.12.2013. – 30.10.2014.

PROJEKTA FINANSĒJUMS: kopējās izmaksas: 14086,43 EUR, ELFLA publiskais finansējums 9156,18 EUR

PROJEKTA APRAKSTS:

Projekta mērķis: Nodrošināt Alūksnes novada iedzīvotājus ar kvalitatīvu lauksaimniecības produktu, izveidojot tomātu un gurķu audzēšanai nepieciešamo infrastruktūru.

Projekta aktivitātes: Piemājas saimniecībā “Jaunniedras” tika uzbūvētas divas jaunas siltumnīcas 375m2 platībā. Vienā siltumnīcā tiek ražoti dažādu šķirņu tomāti, otrā gurķi. Saražoto produkciju iespējams iegādāties vietējās tirgošanās vietās tieši no ražotāja. Ar tomātu un gurķu ražošanu saimniecībā jau nodarbojās pirms projekta īstenošanas. Tobrīd ražošana tika veikta ģimenes vajadzībām, kas labas ražas laikā aptvēra arī draugus un paziņas. Gūstot labas atsauksmes un pieaugot pieprasījumam, tika nolemts palielināt un uzlabot šo dārzeņu ražošanu, kā rezultātā notiek arī pašas saimniecības attīstība, kas sezonā nodrošina darbu visai ģimenei.

Saimniecībā saimnieko Rolands Drelnieks, kurš nolēma patraukt darba aktivitātes ārzemēs un atgriezties pilnībā Latvijā. Rolandam palīdz sieva, divi dēli un vecāki. Šobrīd tiek plānots palielināt arī citu lauksaimniecības produktu ražošanu, lai dažādotu un pilnveidotu sortimentu.

Apraksts pdf formā ŠEIT.

Uzzini par citiem 2015. gada Dižprojektiem te: http://llf.partneribas.lv/archives/2382

PROJEKTA FOTOGRĀFIJAS:

aluksn2aluksn1aluksn3