Izzini daudzveidīgas vietējās iniciatīvas

Vietējo inicViet-inc_karteiatīvu kartē iekļautas vietējās iniciatīvas – objekti un pakalpojumi, ko izveidojuši, attīstījuši vai pilnveidojuši vietējie iedzīvotāji (privātpersonas, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības vai uzņēmēji) – saimniecības, amatnieku mājas un muižas ar daudzveidīgu apskates objektu un praktisku nodarbību piedāvājumu, brīnišķīgas ēdināšanas vietas, dabas objekti un atpūtas vietas, arī aktīvās atpūtas piedāvājums, piemēram, velobraukšanas, ūdens atpūtas, zirgu sporta, slēpošanas un citu objektu un pakalpojumu izziņas iespējas Latvijas laukos.

Šīs iniciatīvas īstenotas atbilstoši teritorijas vietējās attīstības mērķiem un vietējo iedzīvotāju vēlmēm un  vajadzībām, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) vai Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) līdzfinansējumu.

Kartē ietvertie objekti piedāvā vietējiem iedzīvotājiem, citu Latvijas reģionu un ārvalstu viesiem izbaudīt Latvijas laukus un iedzīvotāju paveikto. Šīs iniciatīvas ir īstenoti sapņi, piepildītas vajadzības, veiksmīgi izmantojot esošos resursus, un tās ir lielisks iedvesmas avots ne tikai, lai izbaudītu un iepazītu radīto, bet arī gūtu iedvesmu saviem darbiem, iedrošinājumu rīcībai un gluži praktiskus padomus par to, kā īstenot savas ieceres Latvijas laukos.

Inicatīvas ir visā Latvijā dažādās kategorijās (atlasi pēc kategorijām vari veikt ŠEIT)

eedinaashana Ēdināšana pastaigutaka Pastaigu takas nakshnjoshana Nakšņošana pirts Pirts
degustaacija Vietējā produkta degustācijas zirgusaimnieciibas Zirgu saimniecība kultuurveesture Kultūvēsture pasaakumutelpas Pasākumu telpas un atpūtas vietas
muzejs Muzejs / ekspozīcija viesunams Brīvdienu māja/ viesu nams uudensatpuuta Ūdensatpūta saimnieciiba Saimniecības apskate

Par objektiem kartē pievienots nosaukums, īss apraksts, kontaktinformācija, ģeogrāfiskās koordinātas un atrašanās vieta kartē. Iespējams veikt atlasi pēc novada vai reģiona, kurā iniciatīva atrodas, kā arī pēc obejektu kategorijām.

Daļa no vietām nav atvērtas vienmēr, bet gan strādā tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās, tālab iepriekšēja pieteikšanās nodrošinās veiksmīgāku apskati.

Paldies vietējām rīcības grupām un vietējo  iniciatīvu īstenotājiem par lielisko darbu, ko jūs darāt, lai Latvijas lauki būtu lieliska vieta, kur dzīvot, strādāt un atpūsties!

Papildus objektus vari pievienot šeit: karte.partneribas.lv

Lejuplāde kartes drukas versiju ar 100 objektiem: Leader_karte_WEB