Vecāko klašu grupā zināmi uzvarētāji: Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a klase un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11.klase

26.oktobrī noslēdzās konkursa „Laiks laukiem 2015” 7. – 12. klašu grupas 2. kārtas darbu iesūtīšanas posms, kurā skolēnu uzdevums bija viesoties savas apkārtnes lauku tūrisma saimniecībā, ražotnē vai amatnieku darbnīcā un pavadīt tur ilgāku laiku, ēnojot saimniekus un darbiniekus un iepazīstoties ar tajās notiekošajiem procesiem. Par šo dienu bija jāsagatavo 3 – 5 minūšu gara videoreportāža, kurā jāietver vismaz četri priekšlikumi inovatīviem risinājumiem vai ieteikumi darba efektivitātes uzlabošanai lauku uzņēmējdarbībā.

Vecāko klašu grupā no 80 konkursa darbiem uz otro kārtu tika izvirzītas 11 komandas; otrais video tika saņemts no desmit komandām. Par diviem labākajiem darbiem tika atzīti Bauskas Valsts ģimnāzijas 10 viagra bestellen rezeptfrei.a klase (audzinātāja Ināra Graudiņa) un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola 11.klases (audzinātāja Egija Apiņa) skolēnu darbi. Abu uzvarējušo darbu autori balvā saņems ekskursiju visai klasei 500 EUR vērtībā, ko varēs izmantot nākamajiem izzinošajiem ceļojumiem.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a klase (audzinātāja Ināra Graudiņa)

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11.klase (audzinātāja Egija Apiņa)

Kopumā abu klašu grupās konkursā piedalījās 264 skolas no visas Latvijas. Konkursa organizatori secina, ka aktīvākas ir tieši lauku skolas, kaut arī ar šīs iniciatīvas mērķis bija veicināt arī lielo pilsētu skolu izpratni par  mūsdienīgos laukos notiekošajām norisēm, darba, izziņas un atpūtas iespējām. Vienlaikus, kā atzīst biedrības „Media Gids” pārstāve, konkursa koordinatore Indra Soika – Dreimane: “Lielā skolēnu un skolotāju atsaucība liecina, ka ir īstais laiks laukiem! Bērni ir izvēlējušies vienu skolas dienu pavadīt svaigā gaisā, laukos, un arī pedagogi saskatījuši šādas izvēles vērtību. Skolēni izbaudījuši kartupeļu, ķirbju un ābolu talkas, slaukuši govis un kazas, tīrījuši kūtis un pēc labi padarīta darba baudījuši garšīgas pusdienas no ekoloģiski tīriem un veselīgiem produktiem. Es novēlu, lai “Laiks laukiem!” turpinās un mūsu lauki pildās ar bērnu smiekliem, aktīviem jaunajiem uzņēmējiem un labiem darba augļiem!”.

„Gan mani, gan manus kolēģus pozitīvi pārsteidza lielā atsaucība un radošums, ar kādu skolēni attēloja Latvijas laukus. Īpaši jauki bija darbi, kur redzams, kā bērni un jaunieši šī konkursa darba veidošanas nolūkos laukos pavadījuši jautru un izzinošu laiku un iemēģinājuši roku dažādos lauku darbos. No bērnu mutes dzirdēt apņēmību kļūt nākotnē par veterinārajiem ārstiem, agronomiem, zemniekiem ir iedvesmojoši, jo tas rada cerību, ka Latvijas laukiem ir skaista nākotne un šie bērni un jaunieši noteikti būs arī Latvijas lauku apceļotāji,” atzīst konkursa žūrijas pārstāve Asnāte Ziemele, LLTA “Lauku ceļotājs” asociācijas prezidente.

Saņemtie video un fotoattēli apliecina, ka mūsdienu skolēni ir aktīvi un ieinteresēti un lauku vidē ir tik daudz atklājama, savukārt skolēnu tehniskās prasmes ļauj redzēto dokumentēt un parādīt plašākai auditorijai. Īpaši vērtīgas bija skolēnu un pedagogu izteiktās atziņas, kas apliecināja, ka šādi organizētas darbības sniedz ne tikai zināšanas, bet arī veido prasmes un attieksmes, kas tik ļoti nepieciešamas katra cilvēka dzīvē. „Gribēju pateikt lielu paldies, par fantastisko iespēju piedalīties konkursā, kurš patiešām saliedē klases kolektīvu. Mani  Valkas ģimnāzijas 7.a klases skolēni mēneša laikā ir ne tikai iepazinuši viens otru, bet jau kļuvuši par labu komandu. Lepojos ar to, ka viņi patstāvīgi spējuši veikt uzdevumu un izvirzītās idejas ir realizējuši. Prieks par to, ka arī z/s “Luternieki” īpašnieki ir atzinīgi novērtējuši bērnu darbu un sola idejas izmantot nākotnē. ” Tā par konkursu izsakās viena klases audzinātāja Inese Kāposte.

Aicinām noskatīties abu uzvarētāju veikumu un citus labākos darbus, kurus kopā ar pilno dalībnieku sarakstu var atrast www.laikslaukiem.lv mājaslapā. Konkursa organizatori cer, ka šī iniciatīva iedvesmos skolotājus vairāk uzmanības pievērst praktiskai Latvijas lauku vides iepazīšanai, saskatot tajā ne tikai dabas skaistumu un vēsturiskas vērtības, bet arī mūsdienīgas uzņēmējdarbības un kvalitatīvas dzīves vides iespējas. Tas ir īpaši aktuāli, uzsākot ceļu uz Latvijas valsts simtgades svinībām.

Konkursa „Laiks laukiem!” mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par dzīves un nodarbinātības iespējām 21. gadsimta laukos, kā arī veicināt uzņēmējdarbības un lauku tūrisma popularizēšanu jauniešu vidū, tādējādi veicinot skolēnu izpratni un interesi par mūsdienīgas dzīves veidošanu un uzņēmējdarbības iespējām laukos, kā arī par tradicionālām kultūrvēsturiskām lauku dzīves vērtībām.

Konkurss tiek īstenots projekta “Lauku tūrisma produktu veidošana un mārketinga kampaņa, iesaistot skolu jaunatni un veidojot ciešāku vietējo rīcības grupu un lauku tūrisma uzņēmēju sadarbību” ietvaros.

Projektu īsteno biedrība „Latvijas Lauku forums” un biedrība “Media Gids”. Informatīvi atbalsta asociācija „Lauku ceļotājs”.

Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004. gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. LLF darbojas 70 biedru organizācijas. Vairāk par LLF: llf.partneribas.lv