LAIKS LAUKIEM FINĀLISTI

12. oktobrī noslēdzās konkursa „Laiks laukiem 2015” pirmā kārta vecāko klašu grupā (7.-12. klase), kurā skolēnu uzdevums bija pēc pašu izpratnes un iespējām radošā veidā atklāt projekta tēmu „Laiks laukiem!”, dodoties pieredzes braucienā uz vietējo lauku saimniecību vai pie amatniekiem un mājražotājiem, un izpētīt, kas notiek laukos un kādas zināšanas un prasmes nepieciešams, lai veiktu dažādās darbības mūsdienīgos laukos. 

Saņemtie video un fotoattēli rāda smaidīgas skolēnu sejas, savu darbu mīlošus cilvēkus, skaistas lauku ainavas, dzīvniekus, tehnikas un tehnoloģijas, ražotnes un viesu mājas – visu to, kas laukos atrodams, bet ne visiem zināms. “Paldies par informāciju un iespēju piedalīties šajā konkursā. Mēs ieguvām pieredzi un saliedējām klases kolektīvu!” Tā par konkursu izsakās Sanita Perševica, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas 7.d klases audzinātāja. Savukārt Sarmīte Purena, Dzelzavas pamatskolas 7. klases audzinātāja, saņemot pateicību par piedalīšanos konkursā, norādīja, ka „milzīgu prieku sagādāja ciemošanās lauku sētā – paldies par ierosmi!”.

Atsaucība bija ļoti liela, un vecāko klašu grupā vērtēšanai tika iesniegti 80 darbi. Žūrijas komisija otrajai kārtai izvirzīja 11 darbus, kurus veidojuši skolēni no Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a klases, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 8.klases, Bauskas Valsts ģimnāzijas 12.a klases, Rubas speciālās internātpamatskolas 8.klases, Siguldas pilsētas vidusskolas 8.a klases, Priekules vidusskolas 12.a klases, Malienas pamatskolas 8.klases, Palsmanes pamatskolas 7.klases, Valkas ģimnāzijas 7.a klases, Mazsalacas vidusskolas 9.klases un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11.klases.

 Malienas pamatskolas 8.klase (PDF)

Priekules vidusskolas 12.a klase (PDF)


Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a klase

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12.a klase

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 8.klase

Mazsalacas vidusskolas 9.klase

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola 11.klase

Palsmanes pamatskolas 7.klase

Siguldas pilsētas vidusskolas 8.a klase

Valkas ģimnāzijas 7.a klase

Rubas speciālās internātpamatskolas 8.klase

 Nu finālistiem jāķeras pie otrās kārtas uzdevuma veikšanas – viesoties savas apkārtnes lauku tūrisma saimniecībā, ražotnē vai amatnieku darbnīcā (piemēram, pie maizes cepēja, rotkaļa, viesu namā, aitu audzētavā, u.tml.), un pavadīt tur ilgāku laiku, ēnojot saimniekus un darbiniekus un iepazīstoties ar tajās notiekošajiem procesiem. Par šo dienu ir jāsagatavo 3 – 5 minūšu garu videoreportāža, kurā jāietver arī vismaz četri priekšlikumi inovatīviem risinājumiem vai ieteikumi darba efektivitātes uzlabošanai lauku uzņēmējdarbībā. Savukārt žūrija jau priecājas par pirmajiem jaunāko klašu skolēnu iesūtītajiem darbiem, kuri ir enerģijas un dzīvesprieka pilni, apliecinot, ka lauki aizrauj un iedvesmo.

Lai piedalītos konkursā „Laiks laikiem 2015”, kas norisinās no 17. septembra līdz 30. oktobrim, 1. – 12. klašu skolēniem jādodas ārā no skolas, lai aktīvi izzinātu un pastāstītu citiem, kas notiek mūsdienīgos laukos. Par pieredzēto un izpētīto jāsagatavo apmēram 60 sek. garš videomateriāls vai fotoreportāža no 5-7 fotogrāfijām ar paskaidrojošu tekstu. Jaunāko klašu skolēniem konkurss risinās vienā, vecākajiem – divās kārtās. Balva saturiski atbilstošāko un radošāko darbu autoriem – ekskursija visai klasei 500 EUR vērtībā.

Konkursa „Laiks laukiem!” mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par dzīves un nodarbinātības iespējām 21. gadsimta laukos, kā arī veicināt uzņēmējdarbības un lauku tūrisma popularizēšanu jauniešu vidū, tādejādi veicinot skolēnu izpratni un interesi par mūsdienīgas dzīves veidošanu un uzņēmējdarbības iespējām laukos, kā arī par tradicionālām kultūrvēsturiskām lauku dzīves vērtībām.

Konkursa nolikumu, video aicinājumu un sīkāku informāciju var atrast www.laikslaukiem.lv

Konkurss tiek īstenots projekta “Lauku tūrisma produktu veidošana un mārketinga kampaņa, iesaistot skolu jaunatni un veidojot ciešāku vietējo rīcības grupu un lauku tūrisma uzņēmēju sadarbību” ietvaros.

Kontakti: Indra Soika – Dreimane

Media Gids, konkursa koordinatore

E-pasts: indra@mediagids.lv, T. 26455823

 

Projektu īsteno biedrība „Latvijas Lauku forums” un biedrība “Media Gids”. Informatīvi atbalsta asociācija „Lauku ceļotājs”.

 

Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004. gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. LLF darbojas 70 biedru organizācijas. Vairāk par LLF: llf.partneribas.lv